verze pro tisk

Typy pilových pásů

Pilové pásy na kov Starrett patří mezi špičkové produkty ve svém oboru. Pro nejnáročnější řemeslníky a profesionály znamená značka Starrett na pilovém pásu kvalitu, výjimečný servis a technickou podporu. Pilové pásy na kov od Starrettu mají velkou výkonnost a jejich zuby jsou vyráběny tak, aby bylo minimalizováno jejich vylamování a tupení.

pilové pásy Starrett se také mohou pyšnit jedinečnou konstrukcí, která je dána systémem Split Chip Advantage, která spočívá ve výhodě rozdělení třísky v řezu a vícebřitém zubu. Jedině pilové pásy na kov Starrett disponují o 170% větší kontaktní plochou účinnné vrstvy s nosným pásem.

Jaký tedy zvolit pilový pás? Nyní si pojďme představit některé z nejprodávanějších Starrett pilových pásů na kov, které jsou užívány jak soukromými osobami, tak i velkými výrobními podniky a provozy.

Starrett

STARRETT Intenss PRO

Tento typ pilového pásu na kov je snad vůbec nejprodávanějším a nejoblíbenějším na trhu. Jedná se o velmi výkonný bimetalický pilový pás, který dokáže provádět přesné a čisté řezy i na velmi tvrdé oceli (až do tvrdosti 45 Hrc). Použít se dá také například pro neželezné kovy či slitiny niklu. Jeho výhodou je dlouhá životnost, rychlejší řez při menším posuvu a velký výkony snižující cenu za řez. Tento pilový pás má broušený zub s pozitivním úhlem čela, precizní rozvod zubů zajišťující tenký řez. Zuby se vyznačují velkou tvrdostí, oproti tomu nosný pás je pružný.

Tento pás se používá pro velmi produktivní řezání plných materiálů nebo silnostěnných profilů.

STARRETT Versatix MP

Další z výkonných pilových pásů na kov značky Starrett, který má unikátně vyvinuté ozubení, díky němuž se dají pohodlně řezat například různé profily, trubky či menší plné materiály. Tento typ je počítačově vyvinutý pilový pás s pozitivním úhlem čela zubu (P) zacílený specificky pro přerušované řezy na nosnících, trubkách a jiných ocelových profilech (I, U, T ...), v praxi velmi osvědčený. Nový revoluční design zajišťuje robustnost zubu, který se lépe vyporádá s velkými nárazy při přerušovaném řezu. Díky zmíněné speciální úpravě zubů tento pilový pás odolává poškození, vylamování je tak možné jen při naprosto špatné manipulaci s pilovým pásem či pásovou pilou. Pás je také ideální pro manuální pásové pily s nekontrolovatelným posuvem do řezu. Předností tohoto pilového pásu jsou tedy především třikrát kalené špičky zubů z HSS kombinované s odolným a pružným nosným pásem. Pás nabízí ideální výkon při použití při řezných operacích, kde dochází k přetížení zubů při přerušovaném řezu nebo při nadměrném posuvu do řezu.

Pilové pásy Starrett nabízejí i další typy pilových pásů. Při volbě pilového pásu je důležitá jeho délka a výška, která je vždy určená typem používané pásové pily a zpravidla bývá na pile uvedena. Velmi důležité je volba správného ozubení. To určíte podle průměru (plné materiály) nebo síly stěny (trubky, jekly) řezaného materiálu. S tímto Vám může pomoci náš Rádce při výběru pilového pásu na kov, neváhejte si o něj napsat.

Rádce při výběru pilového pásu na kov

Naše firma KARAS pily s.r.o. se již od roku 1999 zabývá prodejem a servisem pilových pásů na kov. Z naší dlouholeté praxe jsme načerpali důležité zkušenosti, které bychom Vám nyní rádi nabídli formou rádce při výběru pilového pásu na kov.

Tohoto rádce můžete získat zdarma vyplněním a odesláním formuláře níže.

CHCI ZASLAT PRAKTICKÉHO RÁDCE PŘI VÝBĚRU PILOVÉHO PÁSU NA KOV.

Poslat zprávu
Jméno: !
Váš email: !
Telefon: !
Předmět dotazu: !
Dotaz:

[Nahoru ↑]